Z Kolorado do Puław | Wszystkie Strony Świata

Z Kolorado do Puław

09 | 11 | 2019

05 © Moriah Woods

Światowa stolica rodeo, Trail Ridge Road i góry skaliste — to najbardziej charakterystyczne cechy, jakie opisują amerykański stan Kolorado. Mamy nadzieję, że kolejnym skojarzeniem zostanie MORIAH WOODS — artystka, która zza oceanu przybyła do Puław.

Woods w 2014 roku podjęcia decyzję o przeprowadzce do Polski. Wychowana w USA multiinstrumentalistka obecnie na stałe mieszka na Lubelszczyźnie i nieprzerwanie tworzy muzykę. Dotychczas wydała w naszym kraju trzy albumy, dwa solowe oraz jeden z zespołem The Feral Trees. Najnowszy ukazał się we wrześniu tego roku i jest zatytułowany Old Boy. Artystka w całości poświęciła go swojemu ojcu, który zmagał się z depresją i odszedł w 2017 roku. Projekt jest osobistą próbą poradzenia sobie z bólem po stracie bliskiej osoby. Kompozytorka podkreślała, że zależało jej na pokazaniu, że cierpienie jest częścią naszego życia, ale równocześnie zawsze po jakimś czasie przychodzi ukojenie.

Instrumentalistka w jednym z wywiadów przyznała: „Muzyka to mój sposób na bycie autentyczną i szczerą, mówienie o tym, czego doświadczyłam ja i czego doświadczył on. Mój tata jest inspiracją tych piosenek, ale pisałam je z intencją, żeby pokazać ludziom, że nie są sami z problemem”.

Moriah Woods bierze to co najlepsze z tradycji amerykańskiego folku oraz country i dopraia to mocnym rockiem i muzyką alternatywną. Jej muzyka jest mroczna i refleksyjna jednocześnie. Słychać tu inspiracje takich artystów jak Johnny Cash czy Chelsea Wolfe. Artystka ma na swoim koncie koncerty nie tylko w Polsce i USA. Występowała m.in. we Francji, Holandii, Belgii i Ukrainie. Tym razem zobaczymy ją w Puławach. Na koncert zapraszamy 10 listopada o godz. 19:00 do Puławskiej Galerii Sztuki, „Dom Chemika” (ul. Wojska Polskiego 4).

Sprzedaż biletów i karnetów w POK „Dom Chemika”. Bilety będzie można również kupić przed każdym koncertem w miejscu jego odbywania się. Więcej informacji w zakładce BILETY.

Harmonogram wydarzeń jest dostępny w zakładce PROGRAM. Festiwal odbywa się w dniach 7–11 listopada 2019 roku. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU. Do zobaczenia w Puławach!