Wszystkie Strony Świata po raz dziesiąty | Wszystkie Strony Świata

Wszystkie Strony Świata po raz dziesiąty

30 | 10 | 2019

01 Wszystkie Strony Świata, Foto © Kamila Mazurkiewicz-Osiak

Już od dekady Puławy każdej jesieni stają się muzycznym centrum Lubelszczyzny. Zapraszamy na jubileuszową, 10. edycję Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata, dzięki któremu będziecie mogli poznać najrozmaitsze dźwięki: od klasyki, poprzez jazz, aż po nurt americana/rock. Ruszamy 7 listopada.

„Konstruujemy muzyczne budowle, których okna patrzą we wszystkie strony świata. Razem z Państwem tworzymy własne, puławskie muzyczne historie, paralele i odniesienia, zderzamy, łączymy, cieszymy się nowościami i starociami” – podkreśla Adam Klocek, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Tegoroczną edycję Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata otworzy koncert fortepianowy AGATY PACAK. Artystka jest uczestniczką Warszawskiego Festiwalu Chopinowskiego, koncertowała na scenach w Polsce i za granicą, m.in. we Włoszech i na Węgrzech. Współpracowała z wieloma zespołami kameralnymi oraz ze śpiewakami, wykonując zarówno dzieła muzyki światowej, jak i niedocenianych kompozytorów polskich, mając na celu propagowanie rodzimej muzyki wśród słuchaczy. W Puławach w jej interpretacji usłyszymy utwory skomponowane przez Johanna Sebastiana Bacha oraz Roberta Schumanna. Na koncert zapraszamy 7 listopada.

Następnego dnia na gości Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego czekać będzie ORKIESTRA CONCERTO VERIZANO pod batutą ADAMA KLOCKA. Concerto Verizano to zespół składający się z muzyków Filharmonii Kaliskiej. Solistką na koncercie będzie HAYOUNG CHOI, południowokoreańska wiolonczelistka, która w wieku trzynastu lat zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Austrii, stając się równocześnie jego najmłodszą laureatką w historii. Na koncert zapraszamy 8 listopada.

Trzeci dzień należeć będzie do JERRY & THE PELICAN SYSTEM. To zespół założony w 2018 roku z inicjatywy saksofonisty i kompozytora Jerzego Mączyńskiego. Choć w tym projekcie zebrał instrumentalistów pochodzących z rożnych środowisk, udało im się wspólnie stworzyć system łączenia rozmaitych wizji oraz umiejętności. Jazz i muzyka improwizowana — to przygotowali dla gości Festiwalu. Na koncert zapraszamy 9 listopada.

MORIAH WOODS — od pięciu lat zamieszkała w Puławach singer-songwriterka pochodząca ze stanu Colorado w USA swój koncert zagra w niedzielę w Domu Chemika. Artystka muzykę ma we krwi, jej matka jest skrzypaczką, ojciec — muzykiem rockowym. Już jako nastolatka wyprowadziła się z domu by grać i podróżować. Po powrocie w rodzinne strony zajęła się pisaniem własnych utworów. Jej występ będzie niepowtarzalną okazją do spotkania z muzyką americana/rock. Na koncert zapraszamy 10 listopada.

Bohaterami koncertu zamknięcia będą Fryderyk Chopin oraz Antonín Dvořák. Ich kompozycje usłyszymy w wykonaniu ORKIESTRY KAMERALNEJ ENSEMBLE FRÉDÉRIC. Orkiestra została wyłoniona spośród muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej, a ideowo związana jest z pałacem myśliwskim Radziwiłłów w Antoninie — miejscem pobytu i twórczości Fryderyka Chopina. Na fortepianie — JAN WACHOWSKI. Jego pasją jest gra na fortepianie (od 6 roku życia) oraz kompozycja (od 11 roku). Obecnie jest studentem II roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Na koncert zapraszamy 11 listopada.

Sprzedaż biletów i karnetów od 30 października w POK „Dom Chemika”. Bilety będzie można również kupić przed każdym koncertem w miejscu jego odbywania się. Więcej informacji w zakładce BILETY.

Harmonogram wydarzeń jest dostępny w zakładce PROGRAM. Festiwal odbywa się w dniach 7–11 listopada 2019 roku. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU. Do zobaczenia w Puławach!