TOMASZ KULISIEWICZ — SKRZYPCE

W 2005 r. ukończył OSM II st.im. K. Szymanowskigo w klasie profesora Krzysztofa Bruczkowskiego. Następnie studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie gdzie uzyskał dyplom magistra sztuki w 2010 r. w klasie skrzypiec doc. Barbary Śliwickiej-Wysockiej.

Grę skrzypcową doskonalił rónież na wielu kursach mistrzowskichm.in. z I. Heandel, P. Reichertem, D. Stabrawą, prof. K.A. Kulką, P.Tarcholikiem oraz prof. J.Tomesem.

Brał udział w wielu konkursach krajowych oraz międzynarodowych.

Jako muzyk orkiestrowy współpracował z wieloma czołowymi orkiestrami w Polsce, m.in. z Sinfoniettą Cracovią, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonią Wrocławską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Przemyską Orkiestrą Kameralną. Współpracował m.in. z takimi dyrygentami jak P. Mccreesh, K. Penderecki, M. Vengerow, J. Kasprzyk, S. Bevier, M. Pijarowski.

Doświadczenie orkiestrowe zdobył pracując jako muzyk solista Filharmonii Sudeckiej, zastępca koncertmistrza Opery Wrocławskiej oraz koncertmistrz Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Obecnie pracuje jako koncertmistrz Filharmonii Częstochowskiej oraz koncertmistrz Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie. Jest róweniż członkiem Wrocławskiego zespołu solistów Ricordanza oraz zespołów European Vivaldi Players, Festival Orchestra Berlin oraz Baroque Orchestra Berlin, z którymi regularnie występuje w Filharmonii Berlińskiej.

Posiada rozległy repertuar solowy jak i kameralny obejmujący muzykę od baroku do XXI w. W 2013 r. z jego inicjatywy powstał zespołu Wratislavia Ensemble, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki kameralnej. Jest również altowiolistą Diverso String Quartet, kwartetu smyczkowego stawiającego sobie za cel promocję muzyki polskiej. W kręgu jego zainteresowań oraz pasji jest aranżowanie oraz komponowanie muzyki do przedstawień teatralnych i musicali.

Tomasz gra na skrzypcach C. G. Testore 1740.