Słowo prezydenta Puław | Wszystkie Strony Świata

Słowo prezydenta Puław

06 | 11 | 2021

Szanowni Państwo,
Mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa na jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych odbywających się w Puławach. Kolejny raz otwieramy ważną kartę w historii puławskiej kultury: proszę Państwa, Puławski Festiwal Muzyczny „Wszystkie Strony Świata” już po raz jedenasty w naszym mieście!

Wysoki poziom artystyczny, ogromna różnorodność, wielkie dzieła, najzdolniejsi młodzi muzycy to komponenty stanowiące kwintesencję Festiwalu od początku jego istnienia. O jego renomie mogą świadczyć nazwiska znakomitych artystów, którzy na przestrzeni ostatnich lat gościli w naszym mieście.

Bardzo się cieszę, że będziemy się mogli spotkać w miejscu, w którym od lat bije serce puławskiej kultury – we wspaniałych, nowoczesnych przestrzeniach zmodernizowanego budynku POK „Dom Chemika”. Mam nadzieję, że odmienione wnętrza puławskiego ośrodka kultury okażą się komfortowe zarówno dla publiczności jaki i artystów a każde muzyczne spotkanie dostarczy Państwu jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń.

Jak żadne inne wydarzenie „Wszystkie Strony Świata” poszerzają muzyczne horyzonty i inspirują do samodzielnych poszukiwań. Niepowtarzalna atmosfera Festiwalu sprawia, że co roku czekamy na niego z wielką niecierpliwością – dzisiaj tym większą, że zeszłoroczna edycja z powodu pandemii COVID-19 i wprowadzonych obostrzeń nie mogła się odbyć.

Niech więc podczas nadchodzących chłodnych, listopadowych wieczorów, atmosferę rozgrzewa wspaniała muzyka na najwyższym artystycznym poziomie, niech nas uskrzydla i wzrusza. Tego życzę wszystkim uczestnikom tegorocznych festiwalowych wydarzeń.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Paweł Maj
Prezydent Miasta Puławy