Legenda na puławskiej scenie | Wszystkie Strony Świata

Legenda na puławskiej scenie

13 | 11 | 2021

Legendarna grupa jazz–rockowa, prekursorzy stylu fusion w Polsce i Europie: Laboratorium już dziś w koncercie zamknięcia Wszystkich Stron Świata.

Po 17 latach milczenia zespół wznowił działalność koncertową w 2007 roku, zyskując przychylne przyjęcie publiczności. Nie mogło go zabraknąć także na Festiwalu WSS. Grupa powstała w 1970 roku, a jej pierwszy skład tworzyli: Janusz Grzywacz (fortepian), Mieczysław Górka (perkusja), Wacław Łoziński (flet), Edmund Mąciwoda (gitara basowa) – którego wkrótce zastąpił Maciej Górski – oraz wokalista i saksofonista Marek Stryszowski. W pierwszym okresie działalności Laboratorium spotykało się z różnymi opiniami. Jedni podkreślali oryginalność kompozycji, inni natomiast – zwracali uwagę na niedoskonałości warsztatowe muzyków. Grupa jednak ewoluowała, rozwijając swoje umiejętności.

Laboratorium po 32 latach, powróciło z 10 w swojej karierze, nowym studyjnym albumem „NOW”. Data premiery płyty z końca 2018 roku nie była dla Zespołu przypadkowa – 2 listopada to dzień urodzin tragicznie zmarłego w lipcu 2018 roku Grzegorza Grzyba, który w kultowym Izabelin Studio nagrał z Laboratorium pierwszy i zarazem ostatni album. Na płycie znalazło się 10 utworów, soczysta mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista ze specjalnym gościnnym udziałem Bernarda Maseli, O.S.T.R.’a oraz Jaroza. Okładkę do płyty stworzył uznany na całym świecie artysta Mirosław Rogala. Warto wspomnieć, że fanem zespołu jest m.in. Russell Hobbs – wirtualny perkusista grupy Gorillaz.

Wznowiwszy działalność, Laboratorium koncertuje intensywnie i z ogromną przyjemnością. Podczas Puławskiego Festiwalu Muzycznego zaprezentuje się w wyjątkowym projekcie. Muzykom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Festiwalu, kierowana przez Adama Klocka – Dyrektora Artystycznego Wszystkich Stron Świata.

Sprzedaż biletów i karnetów odbywać się będzie w kasie POK „Dom Chemika”.Bilet na koncert (w cenie 30 zł) oraz karnet na wszystkie koncerty (w cenie 100 zł) do nabycia w kasie – dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 81 458 67 21.

Bilety będzie można kupić w godzinach otwarcia kasy (poniedziałek 9.00-17.00, wtorek-piątek 10.00- 16.00), na godzinę przed każdym koncertem oraz przez portal Biletyna.pl