Jesienią najlepszy jest jazz | Wszystkie Strony Świata

Jesienią najlepszy jest jazz

08 | 11 | 2019

04 © Jerry & The Pelican System

Jazz jest idealny jesienią. Dlatego właśnie idealnie będzie pojawić się na koncercie JERRY & THE PELICAN SYSTEM. Na koncert zapraszamy 9 listopada, o 19:00 do Puławskiej Galerii Sztuki, „Dom Chemika” (ul. Wojska Polskiego 4).

Zespół został założony w 2018 roku z inicjatywy saksofonisty i kompozytora Jerzego Mączyńskiego. Dość szybko udało im się wspólnie stworzyć system łączenia rozmaitych wizji oraz umiejętności. Debiutancki album zespołu ukazał się nakładem wytwórni Polskie Nagrania w kultowej serii Polish Jazz, w której znajdują się płyty tak wybitnych artystów tego gatunku jak: Krzysztof Komeda, Tomasz Stanko czy Michał Urbaniak.

„Z płyty emanuje radość poszukiwania i zabawy muzyką, swoboda wykonawcza, która pozwala traktować te utwory jako punkt wyjścia do zabaw podczas koncertów. Mączyński z kolegami zdecydowanie porzuca garnitur kanonów. To taki jazz w t-shircie i dresiku. Rozumianych jak najbardziej pozytywnie” — tak płytę Jerry & The Pelican System zrecenzował Arkadiusz Lerch, dziennikarz portalu Violence.

Młodzi jazzmani, na czele z Mączyńskim, wystąpią już jutro w Puławach. Zaledwie dwudziestoczteroletni saksofonista jazzu uczył się w Warszawie, Wrocławiu i duńskim Odense, a obecnie studiuje w filii bostońskiego Berklee College of Music w Walencji. Do członkostwa w swoim zespole zaprosił muzyków z różnych środowisk i formacji. Głównym założeniem jest tworzenie własnej muzyki na podstawie wielobarwnych kompozycji lidera. Enigmatyczna nazwa pozwala odbiorcy poczuć klimat absurdu, który jest nieodłącznym elementem projektu.

Sprzedaż biletów i karnetów w POK „Dom Chemika”. Bilety będzie można również kupić przed każdym koncertem w miejscu jego odbywania się. Więcej informacji w zakładce BILETY.

Harmonogram wydarzeń jest dostępny w zakładce PROGRAM. Festiwal odbywa się w dniach 7–11 listopada 2019 roku. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU. Do zobaczenia w Puławach!