10. edycję czas zacząć! | Wszystkie Strony Świata

10. edycję czas zacząć!

07 | 11 | 2019

03 © Hayoung Choi

Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata — wydarzenie inne niż wszystkie. Jubileuszowa 10. edycja rozpoczyna się już dzisiaj. Zabieramy Państwa w świat muzyki obecnej na co dzień, jak i zapomnianej, z najdalszych zakątków świata, nie zawsze łatwiej — ale zawsze wartej poznania. Wierzymy, że chwile spędzone na Festiwalu utwierdzą nas wszystkich w przekonaniu, że warto się w nią wsłuchiwać.

Dzisiejszego wieczoru AGATA PACAK otworzy swoim recitalem fortepianowym tegoroczny Festiwal. W repertuarze znajdą się kompozycje Johanna Sebastiana Bacha oraz Roberta Schumana. Na scenie — jak zawsze — pianistka zaprezentuje nam swoją wrażliwość, a publiczność z pewnością dzięki temu będzie miała okazję posłuchać utworów w zupełnie nowej interpretacji. Koncert odbędzie się 7 listopada o godz. 19:00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego (al. Królewska 19).

8 listopada w tym samym miejscu zagra ORKIESTRA CONCERTO VERIZANO pod batutą ADAMA KLOCKA, Dyrektora Artystycznego Festiwalu. Concerto Verizano to zespół składający się z muzyków Filharmonii Kaliskiej. Wspólnie z muzykami wystąpi południowokoreańska solistka. HAYOUNG CHOI, grająca na wiolonczeli, to najmłodsza laureatka Międzynarodowego Konkursu im. Johannesa Brahmsa w Austrii. Występował z wieloma orkiestrami, takimi jak Kremerata Baltica, Camerata Salzburg, Barcelona Chamber, London Trinity Labans Conservatoire. Została także zaproszona do udziału w prestiżowych festiwalach muzycznych, m.in. w Amsterdamie, Pekinie i Londynie. To zaskakujące osiągnięcia biorąc pod uwagę, że artystka ma zaledwie dwadzieścia jeden lat.

Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony świata to Festiwal muzycznych odkryć: naszą ambicją jest prezentować dźwięki z odległych miejsc oraz przybliżać rodzimą twórczość. Przez ostatnie dziesięć lat zgromadziliśmy grono stałych gości, wiernych odbiorców, którzy przyjeżdżają do Puław każdej jesieni. Liczy na to, że także w tym roku zaszczycicie nas Państwo swoją obecnością.

Sprzedaż biletów i karnetów w POK „Dom Chemika”. Bilety będzie można również kupić przed każdym koncertem w miejscu jego odbywania się. Więcej informacji w zakładce BILETY.

Harmonogram wydarzeń jest dostępny w zakładce PROGRAM. Festiwal odbywa się w dniach 7–11 listopada 2019 roku. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU. Do zobaczenia w Puławach!