ZESPÓŁ ODPOCZNO ZAGRA W PUŁAWACH

14 | 11 | 2017

© Odpoczno

Odpoczno łączy improwizację z żywiołowością wiejskiego grania. Podczas dzisiejszego wieczoru grupa zaprosi do muzycznych poszukiwań i sięgania po folkowe tradycje.

Zespół Odpoczno tworzą muzycy zajmujący się różnymi gatunkami: od muzyki improwizowanej, przez alternatywną, aż po tradycyjną. Wspólnym mianownikiem okazała się dla nich jednak ta z regionu opoczyńskiego, którą artyści prezentują w nowej formule. Muzycy wywodzą się z Opoczna, miasta w województwie łódzkim, a inspiracje znaleźli właśnie w folklorze swojego rodzinnego regionu. Nazwa formacji nawiązuje do starej średniowiecznej nazwy miasteczka.

Podczas dzisiejszego koncertu publiczność usłyszy muzykę, która łączy ludowe motywy z tym, co nowoczesne. Do Puław artyści przyjechali z materiałem z albumu Piejo koguci. Płyta będzie miała swoją premierę na początku przyszłego roku. Zespołowi będzie towarzyszyć wokalistka, antropolożka kultury, a także członkini zespołów muzycznych i teatralnych zajmujących się muzyką tradycyjną, Maniucha Bikont. Zastąpi Joannę Gancarczyk, śpiewająca na co dzień w zespole Odpoczno.

ODPOCZNO wystąpi w Puławach 14 listopada. Na koncert zapraszamy do POK „Dom Chemika” (godz. 19:00). Szczegóły dotyczące koncertu oraz pozostałych wydarzeń są dostępne w zakładce PROGRAM. Festiwal odbywa się w dniach 10–18 listopada 2017 r. BILETY dostępne w kasach POK „Dom Chemika”. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU.