» Strona nie została znaleziona

Recital Skrzypcowy – Wojciech Niedziółka, Michał Francuz

12 | 11 | 2022

To był prawdziwie mistrzowski recital, choć Wojciech Niedziółka ma zaledwie 19 lat i cała kariera dopiero przed nami. Wybitnie utalentowany muzyk, najwyżej oceniony reprezentant Polski w niedawno zakończonym Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, wykonał na sobotnim koncercie w Domu Chemika utwory Johanna Sebastiana Bacha, Ernesta Chaussona i Henryka Wieniawskiego. Ogromna muzykalność, zachwycająca technika, emocjonalność połączona z precyzją, zachwycający dźwięk, szlachetność interpretacji… Do tego znakomicie partnerujący młodemu skrzypkowi pianista Michał Francuz. Obaj olśnili puławską publiczność, która długo domagała się bisów. 

Koncert Galowy

11 | 11 | 2022

„Carmen” Georgesa Bizeta to jedna z najpopularniejszych oper w historii. Kto nie zna melodii „Habanery” lub „Pieśni toreadora”? Ale nawet jeśli pamiętamy je aż za dobrze, słuchanie muzyki francuskiego kompozytora na żywo to zawsze ogromne przeżycie. Na koncercie inaugurującym tegoroczny Festiwal Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej pod kierunkiem Adama Klocka zachwyciła puławską publiczność żywiołowymi interpretacjami poszczególnych części suit koncertowych z muzyki z opery Bizeta. Całość, wraz z opowiadaną przez Piotra Matwiejczuka historią nieszczęśliwej miłości Carmen i Don Joségo, okazała się prawdziwym teatrem operowym wyobraźni. 

Legenda na puławskiej scenie

13 | 11 | 2021

Legendarna grupa jazz–rockowa, prekursorzy stylu fusion w Polsce i Europie: Laboratorium już dziś w koncercie zamknięcia Wszystkich Stron Świata.

Po 17 latach milczenia zespół wznowił działalność koncertową w 2007 roku, zyskując przychylne przyjęcie publiczności. Nie mogło go zabraknąć także na Festiwalu WSS. Grupa powstała w 1970 roku, a jej pierwszy skład tworzyli: Janusz Grzywacz (fortepian), Mieczysław Górka (perkusja), Wacław Łoziński (flet), Edmund Mąciwoda (gitara basowa) – którego wkrótce zastąpił Maciej Górski – oraz wokalista i saksofonista Marek Stryszowski. W pierwszym okresie działalności Laboratorium spotykało się z różnymi opiniami. Jedni podkreślali oryginalność kompozycji, inni natomiast – zwracali uwagę na niedoskonałości warsztatowe muzyków. Grupa jednak ewoluowała, rozwijając swoje umiejętności.

Laboratorium po 32 latach, powróciło z 10 w swojej karierze, nowym studyjnym albumem „NOW”. Data premiery płyty z końca 2018 roku nie była dla Zespołu przypadkowa – 2 listopada to dzień urodzin tragicznie zmarłego w lipcu 2018 roku Grzegorza Grzyba, który w kultowym Izabelin Studio nagrał z Laboratorium pierwszy i zarazem ostatni album. Na płycie znalazło się 10 utworów, soczysta mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista ze specjalnym gościnnym udziałem Bernarda Maseli, O.S.T.R.’a oraz Jaroza. Okładkę do płyty stworzył uznany na całym świecie artysta Mirosław Rogala. Warto wspomnieć, że fanem zespołu jest m.in. Russell Hobbs – wirtualny perkusista grupy Gorillaz.

Wznowiwszy działalność, Laboratorium koncertuje intensywnie i z ogromną przyjemnością. Podczas Puławskiego Festiwalu Muzycznego zaprezentuje się w wyjątkowym projekcie. Muzykom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Festiwalu, kierowana przez Adama Klocka – Dyrektora Artystycznego Wszystkich Stron Świata.

Sprzedaż biletów i karnetów odbywać się będzie w kasie POK „Dom Chemika”.Bilet na koncert (w cenie 30 zł) oraz karnet na wszystkie koncerty (w cenie 100 zł) do nabycia w kasie – dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 81 458 67 21.

Bilety będzie można kupić w godzinach otwarcia kasy (poniedziałek 9.00-17.00, wtorek-piątek 10.00- 16.00), na godzinę przed każdym koncertem oraz przez portal Biletyna.pl

SCHUBERT – koncert kameralny

12 | 11 | 2021

Już dziś wieczorem w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika wyjątkowe
wydarzenie: SCHUBERT – koncert kameralny.

Schubert był austriackim kompozytorem, mistrzem pieśni, dzięki któremu gatunek ten osiągnął pełnię i najwyższy punkt swojego rozwoju. Urodzony na przedmieściach Wiednia, w ubogiej rodzinie, musiał łączyć własną edukację, a następnie aktywność kompozytorską z zawodem nauczyciela. Mimo że los dał mu niewiele czasu, pozostawił po sobie imponującą liczbę dzieł. Są wśród nich msze, sonaty fortepianowe, kwartety smyczkowe, utwory kameralne, symfonie oraz przede wszystkim – mistrzowskie cykle pieśni, które wyznaczyły kanony tego gatunku, ucieleśniły maksimum jego potencjalności oraz nadały mu kierunek rozwoju.

Po jego utwory sięgną artyści zaproszeni na tegoroczną edycję Puławskiego Muzycznego Festiwalu Wszystkie Strony Świata. Na scenie: Tomasz Kulisiewicz — skrzypce, Adam Klocek — wiolonczela
oraz Monika Wilińska- Tarcholik — fortepian. Kulisiewicz w 2005 r. ukończył OSM II st.im. K. Szymanowskigo w klasie profesora Krzysztofa Bruczkowskiego. Następnie studiował w Akademii
Muzycznej w Krakowie gdzie uzyskał dyplom magistra sztuki w 2010 r. w klasie skrzypiec doc. Barbary Śliwickiej-Wysockiej. Posiada rozległy repertuar solowy jak i kameralny obejmujący muzykę od baroku do XXI w. W 2013 r. z jego inicjatywy powstał zespołu Wratislavia Ensemble, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki kameralnej. Adam Klocek to dyrygent i wiolonczelista, laureat „muzycznego Oscara” – Grammy Award 2014, głównym nurtem rozwoju artysty stała się kariera wiolonczelowa. Jako laureat licznych konkursów wiolonczelowych m.in. w Poznaniu, Kolonii, Monachium i Nowym Jorku oraz nagród i stypendiów. Monika Wilińska- Tarcholik to absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. T. Żmudzińskiego i E. Wolak – Moszyńskiej. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich pod kierunkiem R. Buchbindera w Zurychu i A. Torgera w Hitzacker. Laureatka konkursu „Jeunesses Musicales” w Weikersheim (Niemcy) oraz nagrody specjalnej na Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym w Zakopanem.

W repertuarze dzisiejszego koncertu znalazły się następujące kompozycje Franza Schuberta:
Trio fortepianowe nr 2 Es-dur, op. 100, D. 929 (1827),
Ständchen, D957 (1828),
Pstrąg, D 550 (1817).

Sprzedaż biletów i karnetów odbywać się będzie w kasie POK „Dom Chemika”.Bilet na koncert (w cenie 30 zł) oraz karnet na wszystkie koncerty (w cenie 100 zł) do nabycia w kasie – dodatkowe
informacje udzielane są pod numerem telefonu 81 458 67 21.


Bilety będzie można kupić w godzinach otwarcia kasy (poniedziałek 9.00-17.00, wtorek-piątek 10.00- 16.00), na godzinę przed każdym koncertem oraz przez portal Biletyna.pl

Strona 1 z 41234