QUANTUM TRIO

© Quantum Trio

Polsko-chilijski zespół założony w Holandii. Tworzy go trójka przyjaciół: saksofonista Michał Jan Ciesielski (Tymon Tymański, Sławek Jaskułke, Zgniłość), perkusista Luis Daniel Mora Matus (André Ochodlo, TenTemPiés, Dichter), pianista Kamil Zawiślak (Wishlake, Temko). Członkowie zespołu poznali się podczas studiów w słynnym Konserwatorium Codarts w Rotterdamie.

Pierwszy album Gravity (For Tune 2015) został wyróżniony przez Polish Jazz tytułem Debiut Roku 2015. W 2017 roku zespół wydał swój drugi, tym razem podwójny album Duality: Particles & Waves (Nei Gong Music), będący owocem tygodniowej sesji nagraniowej w holenderskim studiu w Weesp. Premiera albumu odbyła się w ramach Jazz Jantar Festiwal 2017 w Gdańsku. Tego samego roku zespół został uhonorowany Grand Prix na Hitch On Jazz Juniors Festival w Krakowie, co otworzyło im drogę do nagrania trzeciej płyty Red Fog, która ukaże się już niebawem nakładem włoskiej wytwórni Emme Records.

MICHAŁ JAN CIESIELSKI — Saksofonista, kompozytor, aranżer, inżynier dźwięku, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie saksofonu jazzowego. W latach 2011–2012 studiował w Konserwatorium Codarts w Rotterdamie. Uczestnik warsztatów i kursów mistrzowskich. Jest m.in. laureatem Międzynarodowego Konkursu Improwizacji 2013 w Katowicach. Współpracował lub współpracuje z zespołami: Inner Out, Tymon Tymański & The Transistors, VDRSH!, La Clave Caliente, Fra Fra Sound, Codarts Big Band, White Tie Orchestra, Tangueros Balticos, Jan Konop Big Band, Big Band Akademii Muzycznej w Gdańsku (w tym m.in. z Ewą Bem, Leszkiem Możdżerem, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Grażyną Łobaszewską), chórem Jana Łukaszewskiego (trasa koncertowa po Japonii w 2007 roku oraz nominacja płyty do Fryderyka 2009).

KAMIL ZAWIŚLAK — Pianista, wokalista, kompozytor, aranżer, absolwent Wydziału Jazzowego Konserwatorium Codarts w Rotterdamie w klasie fortepianu. Uczestnik warsztatów i kursów mistrzowskich. Znany również jako kompozytor i producent muzyki electropop Milky Wishlake, z którym to projektem występuje na dużych festiwalach i w klubach europejskich. Dawniej członek zespołu The Zest Quartet. Współpracuje z wieloma zespołami zarówno jazzowymi, jak i muzyki popularnej.

LUIS MORA MATUS — Perkusista pochodzący z Chile. Grę na perkusji rozpoczął w wieku 15 lat, ucząc się u jednego z najlepszych perkusistów w Chile Andresa Silvy, współpracował również z wieloma zespołami muzyki popularnej i latynoskiej. W wieku 18 lat przeprowadził się do São Paulo w Brazylii, gdzie studiował w Konserwatorium Souza Lima / Berklee. Współpracował wówczas z zespołami jazzowymi, popowymi, rockowymi czy zespołami muzyki brazylijskiej, w tym z Sizão Machado (Chet Baker, Djavan, Elis Regina), Michel Leme, Daniel D’Alcantara, Vitor Alcantara, Lupa Santiago, Marcelo Coelho. Grał również w Szkole Samby Vai-Vai, która jest jedną z najważniejszych szkół samby w São Paulo, zdobywając III nagrodę podczas Karnawału w 2007 roku. W 2009 roku przeprowadził się do Holandii, gdzie ukończył studia magisterskie w Konserwatorium Codarts w Rotterdamie. Zdobywca I nagrody Leidense Jazz Competition, I nagrody Zomer Terras oraz II nagrody Latin Fanatics. Uczestnik warsztatów i kursów mistrzowskich.

SKŁAD: Kamil Zawiślak — fortepian, instrumenty klawiszowe, Michał Jan Ciesielski — saksofon, Luis Mora Matus — perkusja

ZNAJDŹ W PROGRAMIE
15.11.2018 | CZWARTEK | 19:00 | QUANTUM TRIO

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ O REPERTUARZE
QUANTUM TRIO — „Duality: Particles & Waves”www.quantumtrio.com
www.facebook.com/QuantumTrio