QUANTUM TRIO — „Duality: Particles & Waves”

© Quantum Trio

Elektryzujące trio na krawędzi rockowej ekstrawagancji, mechaniki kwantowej i jazzu. Błyskawiczne tworzenie muzyki jest ważną częścią ich występów, gdzie obok wykonywania wcześniej napisanych autorskich kompozycji zaczynają improwizować tu i teraz. Brzmienie zespołu jest inspirowane muzyką klasyczną, jazzem, awangardą oraz muzyką popularną, krystalizuje się pomiędzy drapieżnym saksofonem, kojącym fortepianem oraz hipnotyzującymi rytmami perkusji. W kompozycjach czuć klimat filmów, jak również transu z głębokich medytacji. Różnorodna skala barw przewija się od intensywnych ballad, jazzowego punka do eksplodujących entuzjazmem utworów o czekoladzie. Muzyka ta nie mogłaby jednak powstać, gdyby nie kwantowa nieoznaczoność przejawiająca się we wspólnym oddziaływaniu trzech muzyków, którzy spotkali się we właściwym miejscu i o właściwym czasie.

„Album Gravity to doskonale przemyślana muzyczna koncepcja, niczym teoria kwantowa, do której, nie tylko nazwą, odwołuje się zespół. To muzyka nasycona niebanalnymi emocjami, intymna i refleksyjna, ale też energetyczna, pełna dźwięków niezwykle silnych, jednak nieprzeforsowanych. Materiał bardzo precyzyjnie dopracowany i ubrany w autentyczne emocje” (Mery Zimny, jazzpress.pl)

„Co najważniejsze, przy całej swojej maestrii, płyta Duality pozostaje równie urokliwa, co erudycyjna. Ryzyko, które podjęli na tej płycie zaowocowało ambitnym sukcesem, przekształcając je w piorunującą mieszankę intelektualnego zadania i dobrej zabawy” (Geno Thackara, allaboutjazz.com)

„Quantum Trio to zespół, który wykorzystuje minimum środków do osiągnięcia wielkiego efektu: wywarcia na słuchaczu wrażenia muzyki kompletnej, nieprzegadanej i przede wszystkim perspektywicznej” (Marta Jundziłł, jazzarium.pl)

1. Interference — muz. Michał Jan Ciesielski
2. Particles — muz. Kamil Zawiślak
3. Wave Function Collapse — muz. Michał Jan Ciesielski
4. Hawk In — muz. Kamil Zawiślak
5. Gravitons — muz. Luis Mora Matus
6. Entanglement — muz. Michał Jan Ciesielski
7. Entropy — muz. Luis Mora Matus
8. Momentum — muz. Luis Mora Matus

ZNAJDŹ W PROGRAMIE
15.11.2018 | CZWARTEK | 19:00 | QUANTUM TRIO

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ O WYKONAWCACH
QUANTUM TRIOwww.quantumtrio.com
www.facebook.com/quantumtrio