PRZYBYŁ

Autorski projekt Sławomira Przybyła. W 2013 roku zaprosił do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski, wywodzących się z różnych nurtów muzycznych i zespołów. W 2014 roku nawiązał kontakt z warszawskim realizatorem oraz producentem (znanym z produkcji pierwszej płyty Marii Peszek Miasto Mania i wieloletniej współpracy z Wojciechem Waglewskim oraz zespołem Voo Voo) — Piotrem „Dzikim” Chancewiczem, który zajął się produkcją jego debiutanckiego albumu Megafon

Nagrania zostały zrealizowane w warszawskim Media Studio. Wiosną 2017 roku artysta opublikował  teledysk do singla promującego debiutancki album. Nocny tramwaj jest refleksją na temat nocnego życia w wielkim mieście. PRZYBYŁ zagrał kilkanaście koncertów klubowych oraz plenerowych w Wielkopolsce. Jest laureatem Nagrody Tryton dla największej osobowości artystycznej Festiwalu Fama 2017 (Świnoujście).

SKŁAD: Sławomir Bartłomiej Przybył — śpiew, gitary; Krzysztof Ficner — gitary; Kacper Grzanka — trąbka; Piotr Jaraszkiewicz — perkusja; Krzysztof Grzegorzyca — akordeon; Marcel Nowakowski — kontrabas; Maciej Bober — instrumenty klawiszowe

SŁAWOMIR BARTŁOMIEJ PRZYBYŁ — Gitarzysta, wokalista, autor piosenek. Z wykształcenia filmoznawca, ukończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej w Katedrze Filmoznawstwa. Od piętnastu lat gra na gitarze klasycznej. Od 2009 do 2014 roku swój muzyczny warsztat rozwijał pod kierunkiem dra Henryka Kasperczaka, jednego z najlepszych polskich lutnistów, gitarzysty oraz kompozytora. Przez pierwsze lata muzycznej działalności związany był z poznańską alternatywną sceną hip-hopową, realizując swoje projekty inspirowane takimi artystami jak Madlib, J-Dilla oraz Skalpel. W 2012 roku dołączył do Poznańskiej Sceny Młodych organizowanej przez Annę i Krzysztofa Powaliszów, zrzeszającej wokół siebie młodych, lokalnych twórców. Razem z PSM wystawiał koncerty w auli Szkoły Muzycznej w Poznaniu, interpretując m.in. piosenki Kabaretu Starszych Panów. W 2013 roku postanowił podjąć się realizacji autorskiego projektu z własnymi piosenkami zaaranżowanymi na dwie gitary, kontrabas, trąbkę, skrzypce, akordeon oraz perkusję.

KRZYSZTOF FICNER — Gitarzysta działający w kilku projektach muzycznych, współpracujący z wieloma artystami polskiej sceny. Doskonale obyty ze sceną, ma na swoim koncie występy w Polsce i zagranicą. Pasjonat muzyki, posiadający niespotykaną umiejętność dzielenia się bagażem muzycznym zdobytym przez lata grania oraz nauczania muzyki gry na gitarze.

KACPER GRZANKA — Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku trąbka jazzowa w klasie dra Macieja Fortuny. Ukończył również Szkołę Muzyczną I stopnia im. K. Szymanowskiego w Kole, w klasie skrzypiec oraz studium pedagogiczne przy Akademii Muzycznej. Współpracuje z wieloma zespołami muzycznymi, m.in. Utah Jazz, Adre’n’Alin, Komeda Inspiracje, Spoko Baba, Goerserr Konieczny Grzanka, David Chesky Jazz in New Harmonic, Dizzy Boyz Brass Band. Ma na swoim koncie kilka sesji nagraniowych oraz występy na scenach w całej Polsce.

PIOTR JARASZKIEWICZ — Absolwent klasy perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu. Aktywny muzyk, udzielający się w wielu zespołach i przy rozmaitych projektach, zarówno w studio, jak i na koncertach. Stylistyki w jakich najlepiej się czuje to soul, reggae, funky, a także folk, ethno, acid jazz. Na stałe usłyszeć go można w projektach: PRZYBYŁ, Hubert Tas & The Small Circle, Getaway Crew, Drum Work.

KRZYSZTOF GRZEGORZYCA — Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu. Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Brał w wielu warsztatach prowadzonych przez znakomitych profesorów.

MARCEL NOWAKOWSKI — Absolwent klasy kontrabasu Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Poznaniu, kontrabasista Kapeli z Orliczka, współpracował również z Poznańską Sceną Młodych oraz Swing Combo Krzysztofa Powalisza.

MACIEJ BOBER — Absolwent Państwowej Średniej Szkoły Muzycznej w Rzeszowie w klasie fortepianu. Współtworzył poznańską grupę Erijef Massiv obracającą się w klimacie reggae/dancehall, z którą wystąpił na Heineken Opener Festiwal. Aktualnie jest członkiem Geteway Crew, będącego polsko-niemiecką kooperacją z wokalistką Trixstar, a także formacji PRZYBYŁ.