PRZYBYŁ — FINAŁ PUŁAWSKIEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO

18 | 11 | 2017

© PRZYBYŁ

Gitarzysta, wokalista, autor piosenek. Od piętnastu lat gra na gitarze klasycznej. Wyjątkowy i nietuzinkowy artysta da dziś swój koncert w Puławach – na scenie pojawi się w swoim projekcie PRZYBYŁ.

Sławomir Przybył swój romans z muzyką zaczął bardzo wcześnie. Przez pierwsze lata działalności związany był z poznańską alternatywną sceną hip-hopową. Warsztat rozwijał także pod kierunkiem dr Henryka Kasperczaka, jednego z najlepszych polskich lutnistów, gitarzysty i kompozytora. Kilka lat temu zadebiutował w nowym projekcie, do którego zaprosił twórców z Wielkopolski. Na płycie Megafon znalazło się dwanaście autorskich kompozycji. Jej producentem jest Piotr „Dziki” Chancewicz, znany z produkcji pierwszej płyty Marii Peszek i wieloletniej współpracy z Wojciechem Waglewskim. Na Festiwalu Fama 2017 w Świnoujściu projekt PRZYBYŁ otrzymał Nagrodę Tryton dla największej osobowości artystycznej.

Artysta w swoich piosenkach opowiada czasem o sprawach trudnych, niewygodnych, bardzo intymnych. Nie przekracza jednak przy tym granicy artystycznego ekshibicjonizmu. Przede wszystkim porusza i wzrusza. Zespół łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka i bluesa. Koncerty charakteryzują się osobliwą dramaturgią, a nierzadko również improwizacją. Jak podkreślają muzycy, piosenka staje się pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej formy i współpracy z publicznością. I z pewnością odczują to goście dzisiejszego koncertu.

PRZYBYŁ wystąpi w Puławach 18 listopada. Na koncert zapraszamy do POK „Dom Chemika” (godz. 19:00). Szczegóły dotyczące koncertu oraz pozostałych wydarzeń są dostępne w zakładce PROGRAM. Festiwal odbywa się w dniach 10–18 listopada 2017 r. BILETY dostępne w kasach POK „Dom Chemika”. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU.