PIOSENKI I ROCKOWE BRZMIENIA

17 | 11 | 2017

© BAiKA — RK+

Dzisiejszy wieczór to dwie ciekawe propozycje. Z niedalekiego Lublina przyjedzie do nas Monika Kowalczyk z zespołem. Zaraz po nich publiczność POK „Dom Chemika” porwie duet BAiKA ze Szczecina.

Piosenki to debiutancki album młodej, utalentowanej artystki Moniki Kowalczyk. W tym roku wydała go własnym sumptem, z pomocą znajomych i rodziny. Od dwóch lat tworzy autorskie kompozycje i pisze do nich teksty. Jej dzisiejszy repertuar to właśnie piosenka autorska, tyle że w bogatszej aranżacji. Polskie teksty o rzeczywistości, która nas otacza i o rzeczywistości z wnętrza głowy artystki, obudowane niebanalnymi melodiami. Szczerość i bezpretensjonalność, łagodność i siła, melancholia i światło niesione przez kojące dźwięki.

BAiKA to duet kompozytorsko-sceniczny działający od 2015 roku. W Puławach zaprezentują utwory z płyty RK+. Zespół, grający głównie rocka, sam produkuje swoje utwory i sam tworzy do nich teledyski. Wszystko to w domowych warunkach, bez oglądania się na obowiązujące trendy i show-biznesowe wymagania. Tworzą go jednak bardzo świadomi muzycznie artyści: muzyk Piotr Banach, znany ze swojej wcześniejszej współpracy z zespołami Hey czy Indios Bravos, na scenie obecny od lat 80., oraz Katarzyna Sondej, występująca pod pseudonimem Kafi, pasjonatka śpiewu, która już jako nastolatka grała w rockowym zespole. Piosenki duetu pojawiały się na radiowych listach przebojów, zdobywając czołowe miejsca, między innymi w rockowej rozgłośni Antyradio. Gościły też na antenie radiowej Trójki.

MONIKA KOWALCZYK i BAiKA wystąpią w Puławach 17 listopada. Na koncert zapraszamy do POK „Dom Chemika” (godz. 19:00). Szczegóły dotyczące koncertu oraz pozostałych wydarzeń są dostępne w zakładce PROGRAM. Festiwal odbywa się w dniach 10–18 listopada 2017 r. BILETY dostępne w kasach POK „Dom Chemika”. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU.

Zapisz