PĘKALA/KORDYLASIŃSKA/PĘKALA — MUZYCZNA AWANGARDA XX I XXI WIEKU

16 | 11 | 2017

© Pękala Kordylasińska Pękala

Utwory na perkusję i urządzenia elektroakustyczne to nie tylko tytuł dzisiejszego koncertu w Domu Chemika. To także płyta duetu Pękala/Kordylasińska/Pękala w połowie poświęcona twórczości Felixa Kubina — niemieckiego artysty spod znaku elektronicznej awangardy. Dzisiaj wieczorem usłyszymy także utwory Thymme’a Jonesa, Steve’a Reicha, Franka Zappy i Miłosza Pękali.

Miłosz Pękala (wibrafon, instrumenty perkusyjne, urządzenia elektroakustyczne) i Magdalena Kordylasińska-Pękala (marimba, instrumenty perkusyjne, urządzenia elektroakustyczne) w tworzeniu muzyki zdecydowanie wychodzą poza schemat. Na polskiej scenie muzycznej działają od 2004 roku, współpracują z wieloma artystami i zespołami, koncertują w kraju i za granicą. Wraz z muzykami Lutosławski Piano Duo tworzą zespół Kwadrofonik (laureaci Paszportu „Polityki” oraz Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja).

Jak podkreślają artyści ich ostatni album „stanowi kolejny krok eksploracji instrumentarium perkusyjnego. Nasze spojrzenie na sztukę perkusyjną w XXI wieku, charakteryzuje stałe przenikanie się świata dźwięków elektronicznych i akustycznych, wplecione w dynamiczną narrację”. Utwory wykonywane przez duet reprezentują osiągnięcia muzycznej awangardy XX i XXI w. — wszystko to w kontekście muzyki perkusyjnej.

Duet PĘKALA/KORDYLASIŃSKA/PĘKALA wystąpi w Puławach 16 listopada. Na koncert zapraszamy do POK „Dom Chemika” (godz. 19:00). Szczegóły dotyczące koncertu oraz pozostałych wydarzeń są dostępne w zakładce PROGRAM. Festiwal odbywa się w dniach 10–18 listopada 2017 r. BILETY dostępne w kasach POK „Dom Chemika”. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU.