MŁODA POLSKA FILHARMONIA ODDA PIĘKNO KLASYKI

12 | 11 | 2017

© Młoda Polska Filharmonia

Kolejny dzień Festiwalu i kolejne muzyczne wydarzenie. Wieczorem w POK „Dom Chemika” zagra Młoda Polska Filharmonia, która w Puławach ma już grono wiernych fanów. Kto dołączy do nich w tym roku?

Mówi się o nich „pasjonaci”. Młodzi, ale równocześnie wyjątkowo uzdolnieni muzycy z najpopularniejszej młodzieżowej Orkiestry w Polsce sięgną po utwory Georga Philippa Telemanna, Wojciecha Dankowskiego i Ludwiga van Beethovena. Słuchaczy czeka prawdziwa uczta muzyczna. Na początek Koncert na altówkę i orkiestrę G-dur Telemanna — jedno z najpopularniejszych dzieł w dorobku kompozytora, które łączy styl barokowy ze stylem galant. Kolejną pozycją w programie jest Symfonia D-dur Dankowskiego, nieco zapomnianego klasyka, typowego reprezentanta stylu galant w Polsce, który był autorem prawdopodobnie dziewięciu tego rodzaju kompozycji. Symfonia D-dur to finezyjne rozwiązania brzmieniowe i zaskakujący finał. Na koniec, w muzycznej podróży do przeszłości, Młoda Polska Filharmonia zmierzy się z Symfonią nr 7 A-dur Beethovena. Prawykonanie jego utworu w Wiedniu w 1813 roku było wielkim sukcesem kompozytora. Czy zrobi wrażenie także na puławskiej publiczności? Przekonamy się już dziś wieczorem.

Młoda Polska Filharmonia pod batutą wybitnego dyrygenta Adama Klocka wystąpi wraz z altowiolistą Romanem Spitzerem (solistą w koncercie G.P. Telemanna) — wszechstronnie wykształconym muzykiem, który przez kilkanaście lat był pierwszym altowiolistą Orkiestry Filharmonii Izraelskiej, a od 2016 roku gra na pozycji pierwszego altowiolisty Orkiestry Filharmonii Rotterdamskiej.

MŁODA POLSKA FILHARMONIA wystąpi w Puławach 12 listopada. Na koncert zapraszamy do POK „Dom Chemika” (godz. 19:00). Szczegóły dotyczące koncertu oraz pozostałych wydarzeń są dostępne w zakładce PROGRAM. Festiwal odbywa się w dniach 10–18 listopada 2017 r. BILETY dostępne w kasach POK „Dom Chemika”. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU.