KAIROS W KONCERCIE MUZYKI TRADYCYJNEJ I SAKRALNEJ

11 | 11 | 2017

© Kairos

Dzisiaj zapraszamy wyjątkowo do Kościoła św. Brata Alberta, gdzie zespół wokalny Kairos zabierze festiwalową publiczność w podróż pełną muzyki różnych krajów, narodów i wyznań. Na koncert obowiązuje wstęp wolny.

Repertuar chóru obejmuje pieśni sakralne i tradycyjne: zachodnioeuropejskie, polskie, gruzińskie, ormiańskie, greckie i hebrajskie. Podczas koncertu Kairos sięgnie po bogactwo i różnorodność tradycji wokalnych z wielu regionów świata, często bardzo odległych, wykonywanych na przestrzeni kilkudziesięciu wieków. Dobór repertuaru odwołuje się do początków chrześcijaństwa i rozpościera pomiędzy biblijnym szczytem góry Ararat — świętej góry Ormian, na której według tradycji osiadła Arka Noego, a majestatycznym wzniesieniem Świętej Góry Atos na półwyspie w północnej Grecji, która była siedzibą Świętej Republiki Mnichów.

W programie koncertu znajdą się zarówno pieśni religijne, jak i twórczość ludowa, na co dzień obecna w życiu społeczności różnych krajów. Zespołem pokieruje Borys Somerschaf — dyrygent, kompozytor i wokalista, urodzony w Moskwie, na stałe mieszkający w Lublinie. Jest trzykrotnym laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Lublina „Za znaczące osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki” oraz dwukrotnym laureatem Nagrody Kulturalnej Marszałka Województwa Lubelskiego. W 2013 roku otrzymał wraz z Zespołem Kairos nagrodę Angelusa w kategorii Artysta Roku.

KAIROS wystąpi w Kościele św. Brata Alberta 11 listopada (godz. 19:00). Szczegóły dotyczące koncertu oraz pozostałych wydarzeń są dostępne w zakładce PROGRAM. Festiwal odbywa się w dniach 10–18 listopada 2017 r. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU.