JANUSZ GROBEL, PREZYDENT MIASTA PUŁAWY — ZAPROSZENIE

09 | 11 | 2017

© Janusz Grobel, Prezydent Miasta Puławy, Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata, fot. Krzysztof Wojcik

Niebanalne połączenia, zacieranie muzycznych granic, wielkie nazwiska, największe dzieła w nowej odsłonie, wyśmienity poziom artystyczny. Już po raz ósmy wyruszamy w muzyczną podróż z Puławskim Festiwalem Muzycznym Wszystkie Strony Świata. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne co rok przyciąga do Puław poszukiwaczy artystycznych uniesień i muzycznych doznań.

Jesień w Puławach niewątpliwie należy do muzycznych „wszystkich stron świata”. Z niecierpliwością czekamy na listopadowe wieczory,  kiedy możemy sycić się emocjami, które wzbudza w nas muzyczna wirtuozeria. Wśród wykonawców tegorocznej edycji festiwalu znajdziemy zarówno uwielbianą przez wszystkich Orkiestrę Filharmonii Kaliskiej, inspirującą Młodą Polską Filharmonię, jak też nowsze odkrycia sceny muzycznej, Odpoczno, Przybyła, BAiKA – nowy projekt Piotra Banacha i innych. Powędrujemy od twórczości klasyków, poprzez brzmienia folkowe, elektroakustyczne, do wariacji jazzowych i rockowych.

Jesteśmy dumni, że to w Puławach rozwija się to niekonwencjonalne i wyjątkowe w swej kreacji wydarzenie. Jego wysoki poziom to gwarancja wartościowo spędzonego czasu. Na ręce Dyrektora Artystycznego pana Adama Klocka składam podziękowanie za odkrywanie przed nami różnych obliczy muzycznego bogactwa. Życzę Państwu niezapomnianych wrażeń.

Janusz Grobel
Prezydent Miasta Puławy

Więcej informacji: BILETY, PROGRAM, ARTYŚCI, REPERTUAR. Festiwal odbywa się w dniach 10–18 listopada 2017 r. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU.